Avengers: Infinity War
8.8 (میانگین رآی 343,119 نفر)
68 نمره منتقدین
8.4 امتیاز کاربران (270 رای)

Avengers: Infinity War ( 2018 )

تاریخ انتشار :2018/04/27
چهار سال پس از اتفاقات نگهبانان کهکشان بخش ۲ انتقام‌جویان که پس از رویدادهای فیلم کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی از هم گسسته‌اند، به نگهبانان کهکشان می‌پیوندند تا با تانوس که به دنبال تصاحب همهٔ سنگ‌های ابدیت و حکمرانی بر واقعیت است، مقابله کنند.
Avengers: Infinity War
 • کیفیت: HDCAM 720p حجم : 1020.33 مگابایت رزولوشن: 1280x544 انکودر: NightMovie
  کیفیت: HDCAM 720p حجم : 1.11 گیگابایت رزولوشن: 1280x544 انکودر: MkvCage
  کیفیت: HDTS 720p حجم : 1011.27 مگابایت رزولوشن: 1280x544 انکودر: Ganool
  • gmwow
   آیا این نقد برایتان مفید بود ؟
   gmwow
   سه شنبه, 11 ار 1397 ساعت 12:27
   • داستان کلی :
   • نقش آفرینی بازیگران :
   • موسیقی متن :
   • جلوه های ویژه :
   • تأثیرگذاری :
   نقاط قوت
   • تصاویر خیره کننده و جلوه‌های ویژه چشم‌نواز
   • بازی تماشایی جاش برولین در نقش تانوس
   • کلکسیون شخصیتهای دوست داشتنی
   • لحظات و دیالوگ‌های طنز جالب
   • داستان درگیرکننده و تاثیرگذار
   • اکشن و هیجان فراوان
   • موسیقی حماسی زیبا
   نقاط ضعف
   انتقام جویان: جنگ بینهایت
   جدیدترین قسمت سری فیلمهای « انتقام جویان » که از مدتها پیش تبلیغات بسیار گسترده ای برای نمایش آن آغاز شده بود در نهایت پس از تغییر در زمان اکران، به سینماها رسید. « انتقام جویان » که محبوب ترین عنوان کمپانی مارول به شمار می رود و طرفداران فراوانی در سراسر جهان دارد، در جدیدترین قسمت خود از حضور دیگر اَبَرقهرمانان محبوب دنیای مارول نظیر دکتر استرنج و دار و دسته « نگهبانان کهکشان » استفاده کرده و از این حیث، پیش بینی می شود « جنگ ابدیت » تبدیل به یکی از پرفروش ترین آثار تاریخ سینما شود. در قسمت جدید، سازندگان فیلم از دشمنی رونمایی کرده اند که به صورت جسته و گریخته در دیگر آثار مارول ردپای آن مشاهده می شد و همگان منتظر بودند تا " تانوس " را در سینما ملاقات نمایند که حالا این فرصت برایشان مهیا گردیده است.

   داستان « انتقام جویان : جنگ ابدیت » درباره تمام اَبَرقهرمانانی است که لیست بلند بالایی را شامل می شود. افرادی که عده ای از آنها تا به امروز در کنار یکدیگر جنگیده اند و برخی از آنان نیز تابحال در گروه ملقب به « انتقام جویان » حضور نداشته اند اما حالا یک دلیل بزرگ برای حضور در کنار یکدیگر یافته اند و آن ظهور یک شخصیت شرور به نام تانوس است که قصد دارد تمام شش سنگ ابدیت را بدست آورده و ساز و کار خود را در جهان ما بکار گیرد و به زبان ساده، همه چیز را بکوبد و از نو بسازد! همین اتفاق سبب می شود تا اَبَرقهرمانان علی رغم تمام اختلافاتشان در کنار یکدیگر قرار گیرند و به جنگ با شرارت برخیزند و...

   مهمترین ویژگی « انتقام جویان : جنگ ابدیت » از زمان انتشار اخبار این فیلم، حضور چهره های برجسته دنیای مارول در این فیلم بود که باعث گمانه زنی های فراوانی در فضای رسانه ای شده بود، به این جهت که تعداد آنها برای حضور در یک عنوان سینمایی بسیار زیاد بود! در واقع چنانچه اَبَرقهرمانان همیشگی که تحت عنوان " انتقام جویان " در دو قسمت قبل حضور داشته اند را کنار بگذاریم، در اینجا ما با مجموعه ای از اَبَرقهرمانان جدید مواجه هستیم که هرکدام از آنها شخصیت مستقل و طرفداران خاص خودشان را دارند و مشخصاً سازندگان نیز می بایست توجه ویژه ای به نحوه حضورشان در این اثر می داشتند؛ اما مطابق انتظار نتیجه چندان رضایت بخش از کار در نیامده.

   ترافیک اَبَرقهرمانان در « جنگ ابدیت » باعث شده فیلمنامه اثر نسبت به دو قسمت قبل بسیار شتاب زده تر عمل نماید و به هر روشی متوسل شود تا بتواند تعادل مورد نظرش را درباره اَبَرقهرمانانش حفظ نماید. در واقع سازندگان می بایست زمان کافی برای حضور یک دوجین اَبَرقهرمان در داستان مهیا می کردند و در کنار آن، موقعیت هایی نیز خلق می کردند که بتواند پاسخگوی گسترش شخصیت این افراد باشد. اما این مهم در « جنگ ابدیت » به ثمر ننشسته و فیلم صرفاً مملوء از اَبَرقهرمانانی است که بی خود و بی جهت در یک موقعیت قرار می گیرند و به یکباره منقلب شده و حتی واکنش های عجیب از خود به نمایش می گذارند که توضیح منطقی برای آن وجود ندارد؛ هرچند که تماشاگر هم احتمالاً خیلی دنبال منطق درباره رفتار آنان نخواهد بود!

   ادغام بیش از 10 عنوان سینمایی مارول با داستان های مجزا و روابط گوناگون در یک اثر سینمایی، قطعاً نمی تواند کیفیت قابل توجهی داشته باشد و برادران روسو ( کارگردانان « جنگ ابدیت » ) نیز نتوانسته اند کمکی به خارج شدن داستان از روند منطقی خود داشته باشند. نتیجه این ادغام عظیم آن است که جدیدترین عنوان سینمایی مارول بطور کل، فاقد فیلمنامه است و متکی بر ضرباهنگ تند اکشن خود است تا بتواند مخاطبش را چنان سرگرم کند که از توجهش به حفره های فیلمنامه بکاهد؛ فیلمنامه ای که البته هرگز در عنوان های اَبَرقهرمانی اولویت نداشته و ندارد.

   با اینحال در بخش اکشن فیلم تمام آنچه که طرفداران « انتقام جویان » از این عنوان انتظار دارند را در اختیارشان قرار داده و به نظر می رسد که بتواند رضایت کامل شان را بدست آورد. البته آنچه که در « جنگ ابدیت » به تصویر کشیده شده تفاوت آشکاری با عنوان های مستقل مارول ندارد بطوریکه گاهاً می توان شباهت هایی میان آن و دیگر عنوان مستقل مارول یعنی « کاپیتان آمریکا » مشاهده نمود. حضور اَبَرقهرمانان گوناگون با توانایی های رنگارنگ شان این فرصت مغتنم را در اختیار سازندگان قرار داده که با ترکیب ویژگی های فرا انسانی شان ، لحظات جالب و هیجان انگیزی را خلق نمایند که کاملاً سرگرم کننده و جذاب هستند.

   شخصیت منفی این قسمت با عنوان " تانوس " که بالاخره مارول آن را صاحب عنوانی سینمایی نموده، در مقایسه با شخصیت های منفی سری قبلی « انتقام جویان » که نقش چندانی در طول داستان ایفا نمی کردند و یکی از ضعف های مفرط آثار مارول در سالهای اخیر بوده اند، کمی وضعیت بهتری دارد و می توان گاهی او را باور کرد و نسبت به قدرت ها و اندیشه هایش نگران بود. اینکه مارول در نهایت به این نتیجه رسیده که شخصیت منفی داستان هم می تواند گاهی از خجالت اَبَرقهرمانان درآید و خودی نشان دهد، قطعاً باید آن را به فال نیک گرفت و به آینده دیگر بدمن های دنیای سینمایی مارول امیدوار ماند.

   در نهایت آنچه که می توان درباره عنوان « انتقام جویان : جنگ ابدیت » بیان نمود آن است که این اثر فارغ از نقد و ویژگی های آن می باشد! « جنگ ابدیت » به مثابه یک بازی ویدئویی سرگرم کننده است که مخاطبش را با حال و هوای مشابه، به اوج هیجان می برد و اجازه نمی دهد گذشت زمان را حس نماید و این تمام آن چیزی است که سازندگان برای مخاطبین شان می خواهند. مهم نیست که فیلمنامه اثر و روابط شخصیت ها در اینجا به درستی تعریف نمی شوند و فیلمنامه هم پا در هواست و اصولاً پیشرفتی نسبت به گذشته حاصل نگردیده، در نهایت آنچه که اهمیت می یابد آن است که این افراد با قدرت های عجیب و غریب شان صحنه را پُر کرده و به جان هم بیفتند و با توسل به کلیشه های پولساز ده سال گذشته، به کامیابی برسند. « جنگ ابدیت » آشفته تر از دو عنوان قبلی است اما کاملاً سرگرم کننده است و به هدف خود می رسد.
  • gmwow
   آیا این نقد برایتان مفید بود ؟
   gmwow
   سه شنبه, 11 ار 1397 ساعت 12:14
   • داستان کلی :
   • نقش آفرینی بازیگران :
   • موسیقی متن :
   • جلوه های ویژه :
   • تأثیرگذاری :
   نقاط قوت
   نقاط ضعف
   فیلم Avengers: Infinity War یا در زبان فارسی انتقام جویان: جنگ بینهایت، یکی از جدیدترین آثار اکشن، ماجراجویی، علمی، تخیلی و فانتزی کمپانی والت دیزنی موشن پیکچرز (Walt Disney Studios Motion Pictures) است که به‌دست آنتونی روسو و جو روسو (برادران روسو)، کارگردانان فیلم Captain America: Civil War (کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی) و همچنین فیلم Captain America: The Winter Soldier (کاپیتان آمریکا: سرباز زمستان)، کارگردانی شده است. در فیلم انتقام جویان: جنگ بینهایت، بازیگران و هنرمندان بااستعداد و محبوبی همچون کریس ایوانز، رابرت داونی جونیور، جاش برولین، اسکارلت جوهانسون، کریس همسورث، بندیکت کامبربچ، تام هیدلستون، آنتونی مک‌کی، پل بتانی، الیزابت اولسن، جرمی رنر، چادویک بوزمن، سباستین استن، دان چیدل، کریس پرت، زویی سالدانا، دیوید باتیستا، پام کلمنتیئف، بندیکت ونگ، تام هالند، سین گان، لتیشیا رایت، وینستون دوک، دانای گوریرا، بردلی کوپر (صداپیشه)،‌ وین دیزل (صداپیشه)، پیتر دینکلیج، بنیسیو دل تورو و پل راد و چند تن دیگر حضور داشته و به ایفای نقش پرداخته‌اند.

   فیلم انتقام جویان: جنگ بینهایت در تاریخ ۲۳ آوریل ۲۰۱۸ (۳ اردیبهشت ۱۳۹۷) در سالن تئاتر دالبی (Dolby Theatre) برای مخاطبان محدودی به نمایش درآمد و تا به امروز امتیاز ۶۸ را از بین ۳۹ نقد فیلم که در سایت متاکریتیک قرار گرفته، به دست آورده است. کارگردانی دو قسمت جدید فیلم Avengers (انتقام جویان) بر عهده جو و آنتونی روسو و کار نوشتن فیلمنامه آنها بر عهده کریستوفر مارکوس و استیون مک‌فیلی بوده است. پیش از این اعلام شده بود که این فیلم قرار است با مدت زمان ۱۵۶ دقیقه یا به عبارتی ۲ ساعت و ۳۶ دقیقه، به طولانی‌ترین فیلم دنیای سینمایی مارول تبدیل شود؛ اما اکنون مدت زمان دیگری اعلام شده و در واقع این فیلم حدود ۷ دقیقه کوتاه‌تر از زمانی است که پیش از این اعلام شده بود.

   از آنجا که مدت کمی است که فیلم Avengers: Infinity War در سالن تئاتر دالبی اکران شده است، منتقدین مطرح جهانی نقد و امتیاز‌های خود را برای این فیلم منتشر کرده‌اند. در ادامه مروری بر نقد فیلم Avengers: Infinity War از دید سایت‌های معتبر دنیا خواهیم داشت؛ اما پیش از آن می‌توانید خلاصه‌ی رسمی‌ داستان این فیلم را که توسط کمپانی Walt Disney Studios Motion Pictures منتشر شده هم بخوانید:

   اعضای تیم انتقام‌جویان و همچنین متحدان آنها در حال محافظت از سیاره زمین هستند و با تهدیدهایی مقابله می‌کنند که بزرگ‌تر از حد توان هر قهرمانی برای مقابله با آنها است. در همین برهه زمانی خطر جدیدی ظاهر می‌شود که از پس سایه‌های دنیای کهکشانی بیرون آمده و فراتر از تصور همه است؛ آن هم کسی نیست جز تانوس، حاکم ظالم و ستمگر بدنام دنیای بین کهکشانی. هدف او از به راه انداختن این بازی ناعادلانه، به‌دست آوردن هر شش سنگِ سنگ‌های بینهایت (Infinity Stones) است؛ سنگ‌هایی که دارای قدرت‌های غیرقابل تصور هستند. تانوس با داشتن این سنگ‌های بینهایت می‌تواند روی همه واقعیت‌ها تاثیر بگذارد. هر چیزی که اعضای تیم انتقام‌جویان برای آن جنگیده بودند، آنها را به این نقطه زمانی رساند؛ در هیچ برهه زمانی‌ای، سرنوشت زمین و همچنین آینده موجودیت آن تا این اندازه نامشخص و نگران‌کننده نبوده است.

   حال بیایید با هم نگاهی به نقدهای منتشر شده از فیلم Avengers: Infinity War بیندازیم:
   مت مایتوم | توتال فیلم

   ۱۰۰ از ۱۰۰

   آخرین قسمت سری فیلم انتقام جویان یعنی فیلم Avengers: Infinity War، به گونه‌ای بود که ارزش این همه صبر کردن را داشت. نمی‌گویم که یک اثر بی‌نقص و کامل است، اما کارهایی کرده و به نقاطی رسیده که خیلی از آثار سینمایی اینگونه ژانرها حتی نمی‌توانند رویای آن را داشته باشند. این فیلم همچنان همان بزرگی، هیجان و طنزی که در تمامی آثار خوب دنیای سینمایی مارول وجود دارد و شما هم انتظار آن را دارید، در خود دارد.

   اسکات کالورا | آی جی ان

   ۹۰ از ۱۰۰

   سازندگان این اثر، از توانایی و نیروی شخصیت شرور فوق‌العاده قدرتمند و جذاب خود استفاده کردند تا هیجان طرفداران را بیش از حد معمول بالا ببرند. فیلم Avengers: Infinity War با موفقیت کامل توانست تمام تلاش‌های ۱۰ سال گذشته آثار کمپانی مارول را در یک فیلم پر از ابرقهرمان فوق‌العاده بزرگ و تاثیرگذار که طرفداران انتظار آن را می‌کشیدند، جمع‌آوری کند.

   اوون گلیبرمن | ورایتی

   ۸۰ از ۱۰۰

   فیلم انتقام‌جویان: جنگ بینهایت یک اثر زرق و برق‌دار، خنده‌دار و اکشن است که یک لحظه حس شلوغی بسیار زیاد و در عین حال خیره‌کننده‌ای به بیننده می‌دهد.

   استفن ویتی | نیویورک دیلی نیوز

   ۸۰ از ۱۰۰

   فیلمنامه به‌طرز شگفت‌انگیزی هوشمندانه نوشته شده است. تمامی زیر داستان‌ها به‌طرز خیلی خوبی در کنار یکدیگر جمع شده‌اند. کریس پرت در نقش شخصیت استار لرد هم واقعا دیالوگ‌های زیبا و هوشمندانه‌ای دارد. از طرف دیگر، در عین حال، تانوس هم بسیار پیچیده‌تر از شخصیت‌های شرور و منفی‌ای است که معمولا تا به امروز به ما نشان داده‌اند. در نهایت، فیلم هم با یک پایان خشن و بسیار شوکه‌کننده به پایان می‌رسد.

   مایکل او سالیوان | واشینگتون پست

   ۷۵ از ۱۰۰

   فیلم Infinity War بزرگ، پر سر و صدا و همچنین جسورانه است. این اثر بینندگان خود را به مکان‌هایی می‌برد که شاید از آنها استفاده نشده و هیچ نیازی به رفتن به آن محل‌ها نباشد.

   پیتر تراورس | رولینگ استون

   ۷۵ از ۱۰۰

   فیلم Avengers: Infinity War طرفداران و بینندگان خود را در هوا رها می‌کند؛ آنها هم حس فوق‌العاده هیجان انگیزی دارند و هم در عین حال تصور می‌کنند که به آنها خیانت شده است. آنها به شدت مشتاق رسیدن به پایانی هستند که هرگز نمی‌آید... حداقل در آینده‌ای نزدیک این اتفاق نمی‌افتد.

   جیک کول | آسوشیتد پرس

   ۶۳ از ۱۰۰

   تماشای این اثر بسیار لذت‌بخش است. همین گردآوری بازیگران و شخصیت‌های فوق‌العاده محبوب تا حدودی سبب شده که فیلم انتقام‌جویان: جینگ بینهایت موفق شود؛ درست همانند فیلم Ocean’s Eleven (یازده یار اوشن)، منتها با هیجانی چند برابر بیشتر.

   بیل گودی کونتز | آریزونا ریپابلیک

   ۶۰ از ۱۰۰

   در این فیلم، تانوس جذاب‌ترین و همچنین پیچیده‌ترین شخصیت داستان بود.

   سم آدامز | اسلیت

   ۴۰ از ۱۰۰

   اینکه به مدت ۲ ساعت و ۳۰ دقیقه پای این فیلم بنشینی، این حس را می‌دهد که انگار بیش از حد توان غذا خورده‌ای. بعد از اتمام فیلم شما این دو حس را خواهید داشت: هم ناراضی خواهید بود و هم از شلوغ بودن بیش از حد داستان، کلافه می‌شوید.

   جان سملی | گلوب اند میل (تورنتو)

   ۳۸ از ۱۰۰

   می‌توان گفت که حتی براساس استانداردهای خود کمپانی مارول که متوسط بودن یک اثر را نشان می‌دهد، فیلم Avengers: Infinity War باز هم شکست خورده و حتی نمی‌تواند خود را به آن استانداردها برساند.

   لازم به ذکر است که فیلم Avengers: Infinity War توانسته رتبه هفتادم را در لیست بهترین آثار سینمایی سال ۲۰۱۸ از آن خود کند. همچنین در پایان و به‌عنوان جمع‌بندی باید گفت که فیلم Avengers: Infinity War نمره‌هایی کسب کرده که باعث می‌شوند بتوانیم آن را تجربه‌ای عالی و تقریبا بی‌نقص بدانیم. به‌علاوه به نظر می‌رسد که با فیلم خیلی خوبی رو‌به‌رو هستیم که به احتمال زیاد جمع کثیری از طرفداران آثار سینمایی و بینندگان اینگونه کارها از آن راضی و خشنود خواهند بود؛ بنابراین اگر با مطالعه قسمت مقدمه این پست و نظرات منتقدین، حس می‌کنید که این اثر مطابق با سلیقه شما است، پس ما هم تماشای آن را به شما کاربران خوب نایت مووی پیشنهاد می‌کنیم.

عناوین مشابه

Inception (2010)
8.8
دام کاب یک دانشمند علمی است که البته چندان در راه پیش بردن علم تحقیق نمی کند. او موفق می شود که به تکنولوژی دست پیدا کند که از طریق آن موفق می شود به رویاها و و ذهن ها انسان ها نفوذ کند و از این طریق اطلاعات آنها را برباید. فن آوری که کاب به آن دست پیدا کرده است شرکت ها و افراد زیادی را وسوه کرده است تا آن را در اختیار داشته باشند …